Google Reklamları

Google Reklamları

Firmanıza ait reklamların, Google aramaları, Youtube ve ortak çalışma yürütmekte olduğunuz firmalara ait web sitelerinde yayınlanması için Google ADS reklamları; dijital reklam modelleri arasında yapacağınız en avantajlı tercihtir. Dijital alandaki hızlı büyüme ile birlikte, firmalar da hedef müşteri kitleleri ile  internet aracılığıyla bir araya gelmeye başlamıştır.

Ürün ya da hizmet satın alma işlemini internet üzerinden gerçekleştirmeyi tercih eden kullanıcılar, alışveriş yapmadan önce satın almayı planladıkları ürünlerle ilgili geniş kapsamlı bir piyasa incelemesi yapıyor. Google ADS reklamcılığı markanız adına, bu durum üzerinden potansiyel müşteri kitlesine ulaşma konusunda fırsat kazanmanıza yardımcı oluyor. Fikir Küpü Google ADS Reklam hizmetimiz sayesinde arama sonuçlarındaki yerinizi ilk sıraya taşıyabilir, hedef müşteri kitlenizi sahip olduğunuz web siteye yönlendirebilir ve markanızın potansiyel müşteri kitlesi üzerinde akılda kalıcı bir etki bırakmasını sağlayabilirsiniz.

google reklam

GOOGLE ADS REKLAMLARININ ÇALIŞMA YÖNTEMİ

Google arama motoru üzerinde bir konuyla ilgili arama yapıldığında binlerce sonuca ulaşmak mümkündür ama tercih edilen sonuç başlıkları genel olarak ilk sayfada yer alan ilk üç başlık olur. Google reklamları, firmanıza ait web sitesinin ve markanıza ait ürünlerin ya da sunduğunuz hizmetlerin arama sonuçlarında ilk sıralarda yer edinmesini sağlar.

Google adwords reklamcılığı hizmeti ile sahip olunan avantajlar yalnızca arama sonuçlarında ilk sıralara yerleşmeye yönelik değildir. Reklamınızın yayınlanma zamanını, reklamınızın hangi alanlarda ve hangi web sitesi üzerinde yayınlanacağını belirleme olanağı da tanır. Reklam çalışmasının sonuçlarını kolaylıkla analiz edebilir, böylece reklam için ayırmış olduğunuz bütçeyi etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Fikir Küpü ekibi olarak, hedef müşteri kitleniz, sektördeki rakipleriniz ve bulunduğunu piyasayı kapsamlı bir şekilde araştırarak; Google ADS reklamları aracılığıyla ticaret kapsamınızı genişletmenizi, potansiyel müşteri kitlenize doğrudan erişim sağlayarak, sektördeki rakipleriniz arasında lider firma konumuna ulaşmanızı sağlıyoruz. Satış oranlarınızı yükselterek, markanızın değerini arttıracak Google ADS reklamları hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GOOGLE ADS REKLAM TÜRLERİ

1.Display Reklamlar Sınıfı

Google display reklamları; sosyal medya platformları, internet üzerinde yer alan bloglar ve web sitelerinde bulunan banner alanları üzerinden reklam oluşturma, tanıtım ve pazarlama yapma, satış gerçekleştirme amacıyla hazırlanmış görüntülü kampanyalara verilen addır. İnternet üzerinde karşılaştığınız görüntülü reklamlar bu sınıfa dahildir. Display reklamların oyun ve haber içerikli web siteleri, sosyal medya platformları ve ticari amaçla oluşturulmuş portallar gibi farklı yayınlanma alanları bulunmaktadır. Fikir Küpü ekibi ile display reklamlar aracılığıyla markanıza ait ürün veya hizmetleri hedef müşteri kitlenize ulaştırarak, satış gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

2.Search Reklamlar Sınıfı

Search reklamlar; anahtar kelime grupları aracılığıyla oluşturulan dijital reklam kampanyalarına verilen isimdir. Kampanya oluşturulurken hedef müşteri kitlesine uygun olarak belirlenmiş anahtar kelime grubu, Google ADS aracılığıyla kampanyaya entegre edilir ve reklamın yayınlanma alanlarında üst konumda yer alması sağlanır. Search reklamların yer aldığı bölümler; Google arama sayfaları, haritalar ve alışveriş temalı reklamların bulunduğu alanlardır. Ödeme şekli reklam görüntülenme oranı üzerinden değil reklama yapılan tıklanma üzerinden belirlenir.

Google'da neden reklam vermeliyiz?
Google reklamları, markanızı ve ürünlerinizi hedef kitleye ulaştırmak için etkili bir yoldur. Google AdWords aracılığıyla, anahtar kelime bazlı reklamlar oluşturabilir ve bu sayede potansiyel müşterilerin aradıkları şeyleri bulmalarına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca, Google reklamlarını hedef kitle olarak belirli yaş, cinsiyet, ilgi alanları veya konum gibi özelliklere göre ayarlayarak daha etkili bir şekilde pazarlama yapabilirsiniz. Google reklamlarının diğer avantajları arasında ölçeklenebilirlik, yüksek doğruluk oranları ve kontrol edilebilir maliyetler yer almaktadır.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fikir Küpü olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp