Instagram Reklamları

Instagram Reklam

İnternet ve mobil cihaz kullanımının artış göstermesine neden olan teknolojik gelişmelere bağlı olarak, sosyal medya platformlarının kullanımı da arttı. Dünya çapında kullanım alanında en fazla tercih edilen uygulamalardan biri olan Instagram’ın ülkemizde bulunan kullanıcı sayısı çoğu ülkeye nazaran bir hayli fazladır. Bu sebeple Instagram, markaların reklamlarını yayınlamayı tercih ettiği popüler mecralar arasında ilk sırada yer alır. Instagram reklamları, seçenek çeşitliliği avantajıyla küçük ve büyük firmalara cazip fırsatlar sunmaktadır.

Instagram Reklamlarının İşletme Gücüne Etkisi

Yapılan araştırmalar sonucunda, Instagram kullanıcılarının %60 ‘lık bir kesiminin yeni ürünler ile bu platformda karşılaştıkları analiz edilmiştir. Bu durum Instagram üzerinde yayınlanan reklamların büyük etkisini kanıtlamaktadır. Instagram üzerinde reklam yayınlamayı planlıyorsanız, ilk olarak stratejik anlamda nasıl ilerleyeceğinizi belirlemelisiniz. Bir reklamın başarısını etkileyen en önemli faktör; yaratıcı bir bakış açısı ve doğru stratejik tahminler ışığında aldığı destektir.

Instagram dijital mecralar arasına en son giren sosyal medya platformudur fakat buna rağmen geniş bir kitleye ulaşmayı başarmış durumdadır. Bu sosyal medya platformundan en doğru şekilde yararlanmak isteyen firmalara yardımcı olmaya hazırız. Fikir Küpü ekibi olarak, hedef kitlenize uygun adımlarla hızlı bir şekilde ulaşma imkanı sağlamaktayız. Instagram Reklam Hizmeti ekibimizin marka değerini ve tanınırlığını arttıran, sektördeki gelişmeleri ayrıntılı olarak inceleyip elde edilen sonuçları bütçenize en uygun şekilde değerlendiren yararlı çalışmalarından destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

instagram reklam

INTAGRAM REKLAM HEDEFİ BELİRLEME

Milyarlarca kişinin kullanmakta olduğu Instagram, firmaların tanıtım alanında değerlendirebilecekleri en yararlı platform haline geldi. Bu durumu avantajlı şekilde kullanmayı amaçlıyorsanız, hedefinizi ve bu alandaki doğru reklam stratejinizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Fikir Küpü’nün uzman ekibi bu konuda size yardımcı olmaktadır. Instagram reklamları için gerekli hazırlığı yaparken göz önünde bulundurulması gereken kriterler şunlardır:

1.Farkındalığı Arttırma

Çoğu işletme Instagram’ı daha geniş müşteri kitlesine ulaşmak ve marka tanınırlığını arttırmak amacıyla kullanmaktadır. Potansiyel müşteri kitlesiyle etkileşime girmek ve ürünlerinin tanıtımı en verimli şekilde yapabilmek adına erişim sıklığını arttırmaya yönelik video ve benzeri unsurlar ile Instagram reklamları kullanılmaktadır.

2.Dikkat Çekme

Takipçilerinizin markanızı tercih etmesini ve ürünleriniz hakkında bilgi sahibi olma isteğini artırabilmek için; Instagram reklamlarınızda etkileşim oranını ve video görüntüleme sayısını arttırmaya yönelik adımlar atmalısınız.

3.Dönüşüm Kampanyaları

Instagram reklamları, satışlarınızı arttırmak ve gelir seviyenizi üst düzeye çıkarmak için yararlı etki sağlayacak bir reklam türüdür. Marka bilinirliğinize fayda sağlayacak dönüşüm kampanyası türleri şunlardır:

Web Site Üzerinde Gerçekleştirilen Dönüşüm Kampanyaları

Belirli düzeyde marka bilinirliğine sahipseniz, web siteniz üzerinde dönüşüm kampanyası gerçekleştirebilirsiniz.

Katalog Satışları ile Dönüşüm

Facebook, e-ticaret mağazası sahiplerine satış amaçlı optimize işlemi gerçekleştirmenize imkan sunar.

Mağaza Ziyaretleri ile Dönüşüm

Instagram reklamları ile birlikte potansiyel müşterilerin gerçek mağazanızı ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

INSTAGRAM REKLAMLARI İLE KİTLE HEDEFLEME

Instagram sosyal medya platformları içerisinde en hızlı büyümeyi yakalayan platformdur. İşletmenizin hedeflediği kitleye ulaşmasını sağlar. Fakat bu platformun içerisinde yüksek sayıda kullanıcı barındırmaktadır. Başarılı olarak belirlenmiş bir kitle hedefi ile markanız takipçi sayısında artış sağlar. Instagram üzerinde üç temel kesim yer almaktadır.Bunlar:

Tasarruflu İzleyici Grubu

Demografi açısından ulaşılması hedeflenmiş kişilerden oluşan geniş kapsamlı gruplardır. Markalar bu kitlelere uyum sağlayacak içerikler ve reklamlar oluşturabilir.

Özel İzleyici Grubu

Hesabınızla çeşitli yollarla etkileşim kuran kişiler ve daha fazlasının oluşturduğu kitledir.

Bakış Kitleleri

Özel izleyiciler ile benzerlik taşıyan, ilgi alanlarını belirten kişilerden oluşan kitledir.

Fikir Küpü ekibinin alanında uzman ekibi sizlere en uygun kitleleri hedef alır. Dijital reklamcılık alanında gerçekleştirdiğiniz çalışmalarınızın belirlediğiniz hedef kitleye uygunluğunu analiz etmenize yardımcı olarak reklam bütçenizle en yüksek verimi almanızı sağlar. Sosyal Medya Reklam Hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram'da neden reklam vermeliyiz?
Instagram'da reklam vermenin birkaç nedeni olabilir:

Instagram, dünya çapında milyarlarca kullanıcıya ulaşabileceğiniz bir platformdur. Bu nedenle, reklam vermeniz durumunda müşteri potansiyelinizi genişletebilirsiniz.
Instagram, özellikle görsel içerikler için popüler bir platformdur. Bu nedenle, görsel olarak dikkat çekici reklamlar yaratabilirsiniz ve müşterilerinizin dikkatini çekebilirsiniz.
Instagram, diğer reklam ağlarına göre daha yüksek bir etkileşim oranına sahiptir. Bu nedenle, reklamlarınız daha fazla insan tarafından görüntülenir ve daha fazla müşteriye ulaşırsınız.
Instagram, hedef kitle oluşturma ve reklam gösterimlerini özelleştirme seçenekleri sunar. Bu sayede, reklamlarınızı belirli bir hedef kitleye gösterme şansınız olur ve reklamlarınız daha etkili hale gelir.
Instagram, diğer reklam ağlarına göre daha uygun fiyatlardadır. Bu nedenle, düşük bütçeyle bile etkili reklamlar yaratabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fikir Küpü olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp