Katalog Tasarımı

Katalog Tasarımı

Dijital dünya, reklam ve iletişim sektörünü günden güne etkisi altına almaya devam ediyor. Fakat bu gelişme klasik reklam unsurlarını kullanmamızın yanlış olduğu anlamına gelmiyor. Kullanım kolaylığı, prestij yükseltme ve ürün tanıtımı açısından katalog ve broşür gibi unsurlar büyük olumlu bir etki yaratıyor.

Fikir Küpü ekibi sizinle çalışırken, ürün ve hizmetlerinizi etkileyici ve akılda kalıcı bir şekilde sunmayı amaçlar. Görsel ve yazılı olarak dikkat çeken ve marka mesajınızı tüketiciye net bir şekilde iletecek durumda tasarımlar gerçekleştirir ve baskıya hazır hale getirir.

Arzu ederseniz, kullanıma hazır hizmet sunmayı ilke edinmiş ekibimiz, basım aşamasında da tecrübeli matbaalarıyla yanınızda olur.

Fikir Küpü, sizin için hazırlanan broşürleri dijital alanda kullanıma uygun şekilde tasarlar ve web sitenize dahil etme işlemlerini gerçekleştirir.

katalog tasarım

KATALOGTA FOTOĞRAFIN ÖNEMİ

Görsellik, tüketiciye hitap edebilme açısından çok önemli bir yere sahip olduğu için tasarlanan kataloğun fotoğrafla desteklenmiş olması gerekmektedir. Dikkat çekici bir katalog tasarımı için amacına uygun ve kaliteli fotoğraflar kullanılmalıdır. Bu marka prestijinin olumlu yönde yükselişine katkı sağlar. Fikir Küpü, katalog için profesyonel fotoğraf çekimi gerçekleştirme ve mevcut fotoğrafları düzenlenme hizmeti de sunmaktadır.

KATALOGTA METİN İÇERİĞİNİN ÖNEMİ

Katalog üzerinde dikkat çekici metinlere yer verilmesi, müşteri kitlesinin ilgisini üzerinde toplayarak, tercih edilen marka olma yolundaki başarınızı arttırır. Bu sebeple web siteniz dışındaki katalog, broşür gibi diğer bütün çalışmalarınızda da doğru hazırlanmış metinler olumlu etkiyi arttırır.

KATALOG ÇALIŞMASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Sahada katalog kullanacakların düşünceleri

Katalog tasarımı için gerekli olan bilgilendirmeyi alırken yalnızca patronun ve pazarlama yetkilisinin görüşlerini değil; kataloğu sahada kullanacak olan satış ekiplerinin de görüşlerini alıyoruz.

Kataloğun dağıtımı ve kullanımı

Tasarlanan kataloğun doğrudan müşteriye ulaştığı bir çalışma mı yoksa satış pazarlama ekibinin sunumu için destekleyici bir unsur olarak mı kullanılacağı doğrultusundaki bilgilendirmeyi alarak, tasarımı ve metinleri kullanılacak alana uygun şekilde hazırlıyoruz.

Kataloğun kullanım süresini belirleme

Uzun süreli kullanım ya da dönemsel olarak değişiklik gösterecek olması bakımından katalog ve broşürleri kategorize ediyor; içerik ile teknik özellikleri buna göre belirliyoruz. Bu sayede revize baskı gerekliliği doğuracak tasarım ve baskı maliyetlerini düşürüyoruz.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fikir Küpü olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp