Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik; bir firmanın sahip olduğu vizyon, duruş ve imajını ifade eder. Bununla birlikte sahip olduğunuz markanın görsel anlamda sunulma şeklini anlatır. Markalaşma sürecinde en temel unsurdur. Kurumsal kimlik tasarımı, firmalar için hitap edilmesi amaçlanan kitlenin bakış açısına göre saygın bir konuma gelmesini destekler. Bunun yanı sıra firmanın güvenilirliğini arttırır. Firmalar kurumsal kimliğe sahip olmanın öneminin büyük olduğunun bilincinde olmalıdır.

Fikir Küpü, markanızın imajını ve saygınlığını arttıracak ve çağımızın beklentilerine cevap verecek tasarımlar geliştirmektedir. Firmanızın tanıtımını yapmak açısından çok büyük önem arz eden kurumsal kimliğinizi uzman kişilerin tasarlamasını istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

kurumsal kimlik tasarımı

KURUMLAR KİMLİĞİN KAPSADIĞI ALANLAR

Kurumsal kimlik tasarımı, markanız için çok gerekli bir unsurdur. Kurumsal kimlik tasarımında öncelikle firmanıza ait imzayı taşıyan öğeler kullanılmalıdır. Bunlar; marka adı, logo, kurumsal yazı stili ve firmanızla özdeşleşen renklerdir.

Bunların yanı sıra firmaların dijital alandaki tanıtımları da kurumsal kimlik çalışmaları dahilindedir. Kurumsal kimlik kavramı tamamen firmanın imajı üzerine kuruludur. Kurumsal kimlik tasarımı çalışmaları kesinlikle uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Oluşturulan kurumsal kimlik ilk kullanımdan itibaren insanların aklına yerleşir. Firmanın imajını iyi yansıtmayan bir tasarım çalışması sonrası yeni bir kurumsal kimlik oluşturmak oldukça zor bir süreçtir.

Kurumsal kimlik öğeleri; gıda, inşaat ve otel sektörü söz konusu olduğunda daha esnek bir durumda olabilir. Hedef kitleye verilen mesaj daima ön planda olmalıdır. Hedeflediğiniz kitleye imajınızı en doğru şekilde yansıtacak olan tasarım çalışmalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fikir Küpü olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp