Native Reklamlar

Native Reklamlar

Native reklamlar (Doğal Reklamlar), dijital reklam alanında son zamanlarda gündemden düşmeyen reklam türleridir. Ülkemizde ve dünya çapında native reklamların yarattığı güçlü etkinin bilincine varan markaların sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Tanınırlığı yüksek olan büyük markaların birçoğu, reklam oluşturma stratejilerinde daima native reklamlardan destek alıyor.

Native reklam modeli; markanın belirlediği hedef müşteri kitlesine ulaştırmak istedikleri mesajları kitleyi oluşturan kişilerin ilgi kapsamında olan içeriklere, içeriklerin doğal yapısını değiştirmeden entegre edilmesi esasına dayanır. Firmalar sahip oldukları markaların tanıtımını, potansiyel müşterilerde olumlu duygular uyandıracak içeriklerle yapmak isterler. Bu isteği tam anlamıyla karşılayabilen native reklam örnekleri; makaleler, listeler, testler ve videolar gibi birçok türde içerik ile birlikte yayınlanabilir. Google, Twitter, Facebook, Onedio, Forsquare, Yahoo, Spotify ve Amazon native reklamların sıklıkla kullanıldığı platformlardır.

native reklamlar

NATIVE REKLAMLARIN ETKİSİ

Doğal reklam hizmeti; hem analize uygun olma hem de müşteri etkileşimini attırma özelliğiyle, dijital reklam yöntemleri arasında etki sağlayan bir yöntem olarak yer alır. Native reklamlar, markanız için belirlemiş olduğunuz hedef müşteri kitlesine yapaylıktan uzak ve akılda kalıcı bir şekilde ulaştırılıyor.

Reklam tanıtımını içeriklerle doğal yapıyı zedelemeden birleştiren native reklamlar, yayıncılar tarafından büyük rağbet görüyor. Hexagram ve Spada’nın native reklamlar hakkında yapmış olduğu araştırmalar sonucunda; yayıncıların %84’ünün doğal reklamların okuyucular üzerinde olumlu etki sağladığını düşündükleri belirlenmiştir. Bununla birlikte %81 oranla dijital içerik ajansları ve %78 oranla markaların da bu konuda hemfikir olduğu belirtilmiştir. Bu sonuca göre native reklam modelinin yüksek verim sağlayan bir dijital reklam modeli olduğu kanıtlanmıştır.

NEDEN HİZMETİMİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ?

Doğal reklamcılık türü, yapaylıktan uzak olduğu için kullanıcılar üzerinde olumsuz duyguların oluşmasına neden olmaz. Kullanıcılar native reklamlara kendi istekleri doğrultusunda ulaştıkları için etkileşim oranı yüksek bir reklam modelidir.

Marka bilinirliğinde %82 artış sağlamaktadır.

Analiz etmeye uygun sonuçlara sahiptir.

Etkileşimi yükseltir ve kalitesini arttırır.

Akılda kalıcılık oranı yüksek olduğu için, marka bilinirliğinizle aynı doğrultuda yükselişe geçer.

Fikir Küpü’nün uzman tasarımcıları ile markanız ile en uyumlu native reklam türünü tespit ediyor ve akılda kalıcı reklamlarınızın potansiyel müşterilerinize eriştiriyoruz. Markanız adına yürüttüğümüz doğal reklamların getirisini analiz ederek rapor halinde sizlere sunuyoruz. Bütçe dostu projelerle kalite oranı yüksek doğal reklam örnekleri oluşturuyoruz.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fikir Küpü olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp