Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı

Firmalar sosyal medya platformları üzerinden kurumsal kimliklerini en kolay şekilde aktarabiliyor. Çünkü internet üzerinden hizmet veya ürün satın almayı planlayan birçok kullanıcı satın alma öncesinde sosyal medya araştırması yaparak firma hakkında fikir sahibi oluyor. Bu sebeple firmalar için sosyal medya danışmanlık hizmeti alma gereksinimi önemli bir hal alıyor.

FİKİR KÜPÜ SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI HİZMETİ NELERİ KAPSAR?

Markanızın ismini taşıyan sosyal medya hesaplarınızın yönetimi aylık olarak profesyonel ekibimize aittir.

İçerik üreticileri ve grafikerler ortak bir çalışmayla düzenli olarak sosyal medya hesabınız için günlük, özel günler ve hafta sonları kullanılmak üzere ilgi çeken gönderiler tasarlar.

Paylaşımlar tüm sosyal medya hesaplarınız üzerinden eş zamanlı yapılır.

Sosyal medya uzmanlarımız paylaşılan içerikleri kontrol eder ve takipçileriniz arasındaki potansiyel müşteriler tespit edilir.

Tüm sosyal medya platformlarınıza özel farklı stratejiler geliştirilir.

Ekibimiz en çok etkileşim alan paylaşım içeriklerini tespit eder ve yeniden takipçilerinizle paylaşır.

sosyal medya danışmanlığı

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞIMIZIN HİZMET AŞAMALARI

1.İçerik yönetimi

İçerik yönetimi ile birlikte markanızın kurumlar imajı sosyal medya hesaplarınız üzerinden yansıtılır. Kurum imajınızı desteklemek ve potansiyel müşteri kitlesine ulaşmak için tasarlanmış özel gönderiler düzenli olarak paylaşılır.

2.Prestij Yönetimi

Paylaşılan gönderilere yapılan yorumlar ve DM bölümüne gelen mesajlar en hızlı şekilde cevap verilerek potansiyel müşteri kitlesiyle aranızdaki bağ, iki yönlü iletişim tekniği kullanılarak verilen cevaplar ile birlikte güçlenir.

3.Planlı çalışma stili

Fikir Küpü’nün uzman ekibi iş disiplinini benimsemiştir ve her işin planlı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektiği düşüncesiyle hareket eder. Bu sebeple sabırla ve titizlikle sosyal medya hesaplarınızda paylaşılacak içeriklerinizi oluşturuyor ve raporluyoruz.

4.Firma imajına göre strateji planı

Sizlere sunduğumuz danışmanlık hizmetinde ilk olarak firmanızı tanıdıktan sonra web siteniz üzerinde ayrıntılı bir inceleme yapıyoruz. Grafikerler ve içerik üreticileri ortak çalışma ile kurumsal kimliğinizin kalitesini arttıracak stratejiler geliştiriyoruz.

5.Dijital Pazarlama

Sosyal medya danışmanlık hizmetimizi gerçekleştirirken dijital pazarlama unsurunu daima göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz. Dijital alanda ön plana çıkmanızı sağlayacak çalışmalardan yararlanıyor ve sizi bu konu hakkında bilgilendiriyoruz.

Sosyal Medya Danışmanlığı süreci nasıl ilerler?
Sosyal medya danışmanlığı süreci, genellikle şu adımları içerir:

İlk olarak, müşterinin hedeflerini ve amaçlarını belirlemek için bir görüşme yapılır. Bu, müşterinin ne tür bir sosyal medya stratejisi istediğini anlamaya yardımcı olur.

Daha sonra, müşterinin mevcut sosyal medya faaliyetleri incelenir ve bu faaliyetlerin nasıl daha verimli hale getirilebileceği konusunda öneriler sunulur.

Müşterinin hedef kitlesinin belirlenmesi ve sosyal medya kanallarının seçimi aşamasından sonra, bir içerik yaratım stratejisi oluşturulur. Bu, müşterinin hedef kitlesine yönelik, ilgi çekici içeriklerin yaratılması için bir plan olarak düşünülebilir.

İçerik yaratım stratejisi oluşturulduktan sonra, içeriklerin yayınlanması için bir yayınlama planı oluşturulur. Bu plan, hangi kanallarda ne zaman yayınlanacağı gibi ayrıntıları içerir.

Sosyal medya yönetimi, içeriklerin yayınlanması ve takipçi sayısının artırılması gibi faaliyetlerin gerçekleştirilmesi ile devam eder. Ayrıca, müşterinin hedeflerine ulaşıp ulaşmadığını ölçmek için sürekli olarak istatistiklerin izlenmesi gerekir.

Sosyal medya danışmanlığı süreci, müşterinin hedeflerine ulaşıldığında veya sözleşmenin sona erdiğinde sona erer.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fikir Küpü olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp