Twitter Reklamları

Twitter Reklamları

Twitter, dünya çapında kullanılan en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Devlet başkanları dahi dünyaya duyurmak istediklerini Twitter aracılığıyla iletmektedir. Bu yüzden markanız için Twitter üzerinde reklam yayınlamak oldukça büyük yarar sağlayacaktır.

Adını kuş cıvıltısı anlamına gelen “twet” sözcüğünden alan bu sosyal medya platformunda yazılı ve görsel içeriklerle birlikte haber paylaşımı yapılması mümkündür. Gündemi yakından ilgili olan kişiler tarafından sıkça kullanılan bir sitedir.

TWITTER REKLAMI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Ülkemizde Twitter, milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret edilmektedir ve ziyaretçi sayısı günden güne artmaktadır. Buna bağlı olarak Twitter’da reklam verme fikri ortaya çıkmıştır. Twitter’da dakika başına 500.000 üstünde paylaşım yapılmasından dolayı, markanız için yürüttüğünüz pazarlama çalışmasının gözden kaçmaması olanaksızdır. Twitter reklamları sunduğunuz ürün ya da hizmetlerin geniş kitleler tarafından görünürlüğünü arttırır. Fikir Küpü ekibi sizler için markanıza en uygun reklam kampanyasını tasarlamaya yardımcı olur. Markanızın hitap ettiği kitleye kolaylıkla ulaşmasını sağlayacak etkili içeriklerle, düşük bütçeyle kaliteli bir reklam çalışmasına sahip olmanızı sağlar.

twitter reklam

TWITTER REKLAM MODELLERİ

Twitter reklamları modelleri 3 gruba ayrılır:

1.Sponsorlu Tweet ile Twitter Reklamı

Sponsorlu tweet reklam modeli, hedef kitleniz arasında takipçiniz olmayan kullanıcılara ulaşmanızı sağlar. Belirlediğiniz anahtar kelimeler ile birlikte kullanıcılar tarafından arama yapıldığında ilk olarak markanıza ait Tweet arama sonuçları gösterilir.

2.Sponsorlu Hesap ile Twitter Reklamı

Bu reklam türü firmanız için twitter takipçi sayısında yükseliş elde etmenize yönelik bir çalışmadır. Sponsorlu hesap hedef kitlenize ‘kimi takip etmeli’ bölümünde sizin reklamınıza yer verir. Arama sonuçlarında en üst sırada yer alan sponsorlu hesapların dikkat çekme düzeyi çok yüksektir. Twitter reklam verme ücreti, etkileşim bazında belirlenir.

3.Sponsorlu Gündem ile Twitter Reklamı

Sponsorlu reklam modelinde kısa süreli kampanyalarda kullanıcı sayısı ile ilgili maksimum artış sağlanır. Kampanya için belirlenen konu etiketi 24 saat boyunca Trend Topic listesindeki yerini korur.

Twitter reklamları üzerinde dil seçenekleri ile düzenleme yapabilir ve markanızı farklı dilde konuşan kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Bunlarla birlikte Lead Oluşturma Kartları ile kaliteli müşteri verisi elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter'da neden reklam vermeliyiz?
Twitter reklamları, hedef kitlelere doğrudan ulaşmanıza ve markanızın tanınırlığını arttırmanıza olanak tanır. Ayrıca, Twitter'da reklam vermek, markanızı güncel olay ve trendlerle ilgili bilgi sunmasına ve müşterilerle etkileşim kurmasına olanak tanır. Ayrıca, Twitter reklamları diğer sosyal medya platformlarına göre daha ucuz olup hedefleme seçenekleri çok sayıdadır.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fikir Küpü olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp