UX / UI Tasarımı

UX / UI Tasarımı

İnternet üzerinde gördüğünüz her alan arayüz olarak kabul edilmektedir. Arayüz üzerinde gerçekleştirilen tasarım işlemleri UI tasarımı olarak adlandırılır. Sitenizin sahip olduğu arayüzün özenle tasarlanmış olması, gerekli iyileştirme ve geliştirme işlemlerinin uygulanması sitenizi daha kullanışlı hale getirir. İnternet kullanıcılarının sitenizi kullanırken keyif alıyor olması onların ziyaret sıklığını arttırır ve etkileşim ile birlikte sitenizin gördüğü rağbet çoğalır.

Fikir Küpü ekibinin sizlere sunduğu UI tasarım hizmeti ile birlikte web sitenizin arayüzünde; ikon konumlandırma, renk geçişleri ve orantı düzenlemesi gibi grafik elementleri kullanılarak tasarım oluşturulur.

UX tasarımı, arayüz tasarımından farklı olarak kullanıcıların tasarım ile olan etkileşim deneyimini olumlu yönde geliştirmeyi amaçlar. UX tasarımı sayesinde yüzeysel tasarım çalışması, kullanılabilirliği arttıran bir canlılığa erişir.

UX - UI tasarımı

UX VE UI ARASINDAKİ FARKLAR

UI tasarımın kullanıcı gözüyle görünüşünün nasıl olduğu ile ilgilenirken, UX tasarım ile kullanıcı arasındaki etkileşimle ilgilenir.

UI için başarı kriteri tasarımın göze hoş geliyor olmasıyken, UX için başarı kriteri artan site etkileşimidir.

UX tasarımlarında testlerden destek alınabilirken, UI tasarımı genellikle test edilmeye ihtiyaç duyulmaz.

UI tasarımı gerçekleştirmek için web tasarım alanında bilgili olmak gerekirken, UX tasarımı gerçekleştirmek için ağırlıkla psikoloji ve sosyoloji alanlarında bilgi sahibi olunması gerekir.

UX ve UI TASARIM SÜRECİ NASIL İŞLER?

Öncelikle benzerlik taşıyan örnekler incelenir.

Hedef kitlenin kullanıcı deneyimi belirlenir.

Değişken özellikler kapsamında planlama yapılır.

Tasarıma etkileşimi arttıracak farklılıklar eklenir.

Tasarımı oluşturacak görsel seçimler yapılır.

Wireframe diye adlandırılan şema tasarımları oluşturulur.

Kullanıcıların deneyimi detaylı şekilde teste tabi tutulur.

Detaylar etkileşim artışı veya azalışına etkisi yönünden incelenir.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fikir Küpü olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp