Video Reklamlar

Video Reklamlar

Videolar ve video izleme platformları sön dönemde oldukça popüler hale gelmiştir. Bunun bilincinde olan dijital reklam ve pazarlama sektörleri tanıtım alanında tercihlerini video reklam hazırlama çalışmalarından yana kullanıyor. Video reklamlar; sosyal medya platformları ve video içerikli siteler gibi çeşitli internet sitelerinde yayınlanmakta olan kısa süreli reklam filmlerini kapsıyor.

Youtube, video platformları arasında en popüler mecradır. Günlük olarak 1 milyar saatten fazla izlenme verilerine ulaşan Youtube üzerinde, her gün yüklenen videoların toplam izlenme süresi de birkaç milyar saat olarak belirlenmiştir. Youtube bu yönden video reklamları yayınlamak adına en uygun platform seçeneklerinden biridir.

youtube reklam

VIDEO REKLAMLAR NASIL TASARLANMALIDIR?

Reklam videosu hazırlama süresi, içerisinde büyük bir özen ve dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntı barındırır. Video reklamlar kısa süreli oldukları için, potansiyel müşterileriniz üzerinde görüntüleme sürecinde etki sağlayacak nitelikte olmalıdır. Sonrasında hedeflenen; kullanıcıların video reklamlarını süre sonuna kadar izlemesini sağlayarak marka olarak akıllarında yer etmektir. Kullanıcılar video reklamları izleme eylemini yarıda bıraksa bile video içeriğinin ilk 5 saniyesinde yer alan görsellerin ve sloganların desteğiyle akılda kalıcılık oluşturmanız mümkündür. Bununla birlikte reklam videolarınızı belirlediğiniz hedef kitleye uygunluğunu göz önünde bulundurarak oluşturursanız, etkileşim oranı ciddi düzeyde artış gösterecektir.

Markanızın potansiyel müşteri kitlesine erişmesini sağlayacak reklam videoları, sektördeki rakipleriniz ile aranızda büyük fark yaratacak nitelikte tasarlanmış olmalıdır. İnternet üzerinde birçok video reklamı bulunduğu için fark yaratabilmeniz marka kalitenizi arttırmak açısından büyük önem taşır. Fikir Küpü ekibi sizler için marka kimliğinizle uyumlu ve dikkat çekici video reklamlar oluşturmaktadır. Bu hizmetimizden yararlanarak, verim sağlama konusunda beklentinizin altında kalan yazı ve görsel içerikli reklamlar yerine markanız için yüksek oranda verim sağlayacak video reklamlarına sahip olabilirsiniz.

FİKİR KÜPÜ VIDEO REKLAM HİZMETİNİN SUNDUĞU FIRSATLAR

Video reklam hizmeti, diğer reklam türlerinden farklı olarak çok daha geniş kapsamlı bir kullanıcı kitlesine ulaşır. Bu hizmet ile birlikte hedeflediğiniz müşteri kitlesini genişletmeniz mümkündür. Reklamını yapmayı amaçladığınız ürünler veya hizmetlerinizi dikkat çekici ve özgün bir şekilde tanıtarak potansiyel müşterilerinizin aklında yer edinebilirsiniz.

Video reklamlar, hedeflediğiniz müşteri kitlesine iletmek istediğiniz mesajları, yazılı reklamlara kıyasla çok daha kolay bir şekilde iletebilmenizi sağlar. Kullanıcılar ürünleriniz ve hizmetleriniz ile ilgili verdiğiniz görsel detaylarla akıllarındaki soru işaretlerini giderir böylece marka güvenilirliğiniz önemli ölçüde artar. Video reklamlar e- ticaret sitesine sahip firmalar için idealdir. Fikir Küpü’nün tasarım alanında uzman ekibi ile tasarlanan video reklamlar, markanızın satış oranlarının artmasına ciddi katkılar sunar.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fikir Küpü olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp