YouTube Reklamları

YouTube Reklamları

Dünya genelinde en büyük video paylaşım ve izleme sitesi olan Youtube, ülkemizde de oldukça fazla video izlenme oranına sahiptir. Bu sebeple Youtube reklamları, markalar için tanıtım yapma konusunda oldukça popüler bir platformdur. Reklam yatırımınızı bu mecra üzerinde değerlendirmek, firmanızın potansiyel müşteri kitlesini genişletmesine katkı sağlar.

YOUTUBE KULLANIMININ POPÜLARİTESİ

İnternet dünyasında popülaritesi en yüksek olan içerik türü videolardır. Kullanıcıların videolar ile kurduğu etkileşim; metin bloglarıyla kurduğu etkileşimden 10 kat yüksektir. Youtube’da bilgi görselleştirilmiş şekilde sunulur. Youtube’da günlük izlenme oranı takriben 5 milyardır. Youtube reklamları, hedef kitlenize erişebilmek ve etkileşime girebilmek için en uygun alandır.

VIDEO PAYLAŞIMI YAPMA

Youtube reklamcılık hizmeti için yaptığınız yatırım, paylaşıma açık bir ortama yatırım yapmış olmayı ifade eder. İnsanlar izledikleri videoları çevrelerindeki insanlarla paylaşmayı tercih ederler. Video paylaşımı kolay bir işlem olduğu için, firmanız daha geniş bir kitleye ulaşır. Eğer reklamınız bir videoda yer alıyorsa, paylaşılan video ile birlikte sizin reklamınız da görünür hale gelir.

YOUTUBE REKLAMCILIK HİZMETİ KULLANMA SEBEPLERİ

Youtube video reklamları atlanılabilen ya da atlanamayan; site kullanıcısı tarafından tıklandığında reklam sahibi olan web siteye yönlendirilen çalışma sistemine sahip bir reklam modelidir. Bu reklam türleri mobil cihazlarda yayınlanmaktadır. Youtube reklam hizmeti kullanımının nedenleri şunlardır:

Youtube Platformunda Yer Alan Aktif Kullanıcı Sayısının Fazlalığı

Bir reklam hizmetine yatırım yaptığınızda, yayınlanan reklamın hedef kitlenize ulaştığı konusunun kesinlik kazanmasını istersiniz. Youtube reklamları sahip olmayı hedeflediğiniz aktiflik oranı yüksek kitleye ulaşmanız adına büyük avantaj sağlar. Kullanıcılar bu platform üzerinde uzun vakit geçirmektedir. Bu durum firmanızın potansiyel müşteri kitlesine ulaşmasında etkili olur. Kullanıcıların her gün Youtube’u ziyaret etmelerinin nedenleri şunlardır:

Eğlence Sunan İçerikler

Kullanıcılar ilgi çeken videolar izlemek istediklerinde her zaman Youtube’u ziyaret ederler. Takipçisi oldukları Youtube fenomenlerine ait videoları ya da favori TV programlarını izlerler.

Eğitici içerikler

Birçok insan merak ettikleri konular hakkında bilgi sahibi olmak ve kendilerini geliştirmek amacıyla Youtube’u ziyaret eder.

Alışveriş

Kullanıcılar satın almaya ihtiyaç duydukları ürünleri, bahsi geçen ürünlerin Youtube videolarında yer alan tanıtım ve değerlendirme içeriğini dikkate alarak satın almayı tercih eder. Ürün inceleme üzerine oluşturulmuş videolar, kullanıcıları satın alma konusunda teşvik edicidir.

Seyahat

Youtube’da farklı bölgeleri tanıtan çok çeşitli videolar yer alır. Bu videolar kullanıcıların yeni bölgelere duydukları merakın giderilmesine yardımcı olur.

Kullanıcıların izlemeyi en çok tercih ettiği video türlerini belirleyerek; firmanızın satış oranını arttırabilirsiniz. Fikir Küpü olarak sunduğumuz Youtube Reklam Hizmeti ile birlikte markanızı hedef müşteri kitlenize kolaylıkla ulaştırıyoruz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YOUTUBE REKLAMCILIK HİZMETİ KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Youtube reklamcılık hizmeti almanız gerektiğini gösteren nedenler şunlardır:

Video Tanıtımı Hakkında Bilgi Sahibi Olmamak

Oluşturmuş olduğunuz videoları daha geniş bir kitleye ulaştırmak için uygulanması gerekenler hakkında fikir sahibi değilseniz, video pazarlama ajansı aracılığıyla reklamınızı oluşturabilirsiniz. Fikir Küpü olarak videonuzun potansiyel müşterilerinize ulaşması konusunda size destek sunabiliriz.

Kısıtlı Zaman

Firmanız ile ilgili günlük sorumlulukları yerine getirmek amacıyla Youtube reklamlarının sağladığı fırsatlardan vazgeçmenize gerek yoktur. Bu sebeple Youtube reklamcılık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Youtube Reklamı Oluşturma Konusunda Bilgi Sahibi Olmamak

Firmanız için Youtube reklamı oluşturma ve reklam sonuçlarını inceleme konusunda bilgi sahibi değilseniz, uzman bir ekipten yardım almalısınız. Fikir Küpü ekibi Youtube reklam kampanyaları hakkında derin bir bilgi birikimine sahiptir. Bu konuda sizlere yardımcı olmamızı isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

YouTube'da neden reklam vermeliyiz?
YouTube reklamları, markanızı ve ürünlerinizi geniş bir kitleye ulaştırmanıza olanak tanır. Ayrıca, reklamlarınızı hedef kitle olarak belirli, yaş cinsiyet, ilgi alanları ve konum gibi özelliklere göre ayarlayarak daha etkili bir şekilde pazarlayabilirsiniz. Ayrıca, YouTube reklamları diğer online reklam yollarına göre daha uygun maliyetlerle yapılabilir.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fikir Küpü olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp